23.05.2024Kumluca hal fiyatları her gün değişen fiyatlarla sayfamızdadır. 


DEMRE HAL FİYATLARI

ESKİ TARİH KUMLUCA HAL FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN


20.04.2022 KUMLUCA HAL FİYATLARI


DEMRE HAL FİYATLARI

Kumluca, Batı Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalyanın ilçelerinden biridir. Üç tarafı dağlarla çevrili olan ilçe kuzey yönü denize açılan verimli bir ovada yer alır. Antalya Körfezi ile Fethiye Körfezi arasında Teke Bölgesinde yer alır. Antalyaya 90 km. uzaklıkta olan Kumluca Antalyanın batısında bulunur. İlçe ekonomisi verimli topraklarından dolayı tarıma dayalıdır. Yazları kurak ve sıcak kışları ılık ve yağışlı geçen ilçede Akdeniz iklimi hüküm sürer.

Kumluca iklim özellikleri ve verimli toprakları ile Türkiye sebze ihtiyacının çoğunu karşılamanın yanı sıra yurt dışına sebze ihraç eden bir ilçedir. Seracılığın oldukça geliştiği ilçe ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Kumluca tarım ve seracılık festivalleri ile ürünler tüm dünyaya tanıtılmaktadır. Ülkemizde 1940 yılında başlayan seracılık 1980 yılından bu yana Kumluca\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'da geçim kaynağı olmuştur. İlçenin iklim, toprak ve su şartları seracılık için çok uygundur. Cam ve plastik seralarda halkın büyük bir kısmı seracılık faaliyeti yürütmektedir. Modern şartlarda yapılan seracılıkta birinci kalite sebze yetiştiriciliği yapılır. Kumluca hal fiyatları her gün Kumluca hali tarafından duyurulmaktadır.

Kumluca Halinde Hangi Sebzeler Bulunur?


Kumluca modern tarım ve seracılığın yapıldığı bir ilçe olduğundan çok çeşitli sebzeyi Kumluca halinde bulmanız mümkündür. En taze sebzelere Kumluca Halinden ulaşma imkanınız vardır. Sera ve tarım alanlarında yetiştirilen kaliteli ve sağlıklı sebzeler tüketiciye sunuluyor. Kumluca halinde tüm sebzelerin farklı çeşitleri yer alır. En çok yetiştirilen ürünlerden biri olan domatesin 3 çeşidi varken biberin 16 çeşidini bulabilirsiniz.

Domates çeşitleri arasında oval, yuvarlak ve salkım domates yer alır. Biber çeşitleri arasında çarli biber, acı çarli biber, sivri biber, kıl sivri biber, kılçık sivri biber, üçburun biber, kapya biber,dolma biber, kırmızı şili biber, yeşil şili biber, macar çarli biber, macar dolma biber, jalepon biber, kampari biber, sarı kaliforniya biberi, kırmızı kaliforniya biberi yer alır. Salatalık, patlıcan, kabak ve fasulye gibi daha birçok sebzeyi Kumluca halinde bulabilirsiniz. Özenle üretilen sebzeler tüketicinin beğenisine sunuluyor. Kumluca hal fiyatları her gün belirlenerek açıklanmaktadır. Çağımız teknolojisi interneti kullanarak Kumluca halinde yer alan sebzeleri ve fiyatları inceleyebilirsiniz.

Kumluca Halinde Doğal ve Organik Sebze Bulabilirsiniz

Kumluca da yapılan örtü altı sera üretimi ve açık alan tarımında zirai ilaç kullanımı konusunda Kumluca Tarım İlçe Müdürü denetimlerin çok dikkatli bir şekilde yapıldığını ve Kumluca da yetiştirilen sebzelerde kesinlikle gereksiz ilaç kullanımı yapılmadığını açıkladı. Kumluca da insan, hayvan ve çevre sağlığına zarar vermeyen üretim yapıldığı açıklandı. Zirai ilaç ve kimyasal gübre kullanımı konusunda sınırlama getirildiği belirtildi. Tarım ilçe müdürü yaptığı açıklamalarında zirai ilaç bayilerinin reçetesiz ilaç satımının sınırlandırıldığını söyledi.

Denetimlerde uygun olmayan işyerlerine 6968 sayılı Zirai ilaçla mücadele kapsamında yaptırımlar uygulanmaktadır. Denetimlerde bayilerin ruhsatlı ilaç satıp satmadıkları, bitki koruma ürünlerini reçeteli olarak satıp satmadıkları, ilaçların raf ayrıştırmalarının yapılıp yapılmadığı gibi gerekli tüm incelemelerin en iyi şekilde yapıldığı açıklandı. Kumluca da Tarım ve Köyişleri Bakanlığının ilçe teşkilatı sıkı çalışmalar yaparak zararlı kimyasal ve zirai ilaçların kullanımı önlenmiştir. Yapılan bu inceleme ve açıklamalar ışığında Kumluca da yetiştirilen sebzelerin doğal ve organik şartlarda yetiştirildiği söylenebilir. Hem insan sağlığına hem de çevreye duyarlı seracılığın bilinçli bir şekilde yapıldığı açıklanabilir.

Kumluca Tarımında İhracat


Kumluca Türkiyenin örtü altı sebze ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamanın yanı sıra yurt dışına ihraçta da önemli bir yere sahiptir. Kumluca da üretilen domatesler 30 ülkeye ihraç ediliyor. İlçede tarım yapan üreticiler seralarda yetiştirdikleri sebzelere bir bebeğe bakar gibi baktıklarını söylüyor. Özenle yetiştirilen domatesler yurt dışından da büyük rağbet görüyor. Domatesler bombus arıları ile üretildiğinden hormonsuz üretim yapılmış oluyor.

Domatesler lezzeti, kokusu ve tadı ile büyük beğeni topluyor. Kumluca dan Avrupa, Balkan ve Asya ülkelerine domates ihraç ediliyor. Mevsimin kış aylarında üretime uygun olması nedeniyle Ocak ve Şubat aylarında üretilen leziz domatesler hem ülkenin domates ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılarken hem de yurt dışına ihraçta rekor kırıyor. Noel döneminde yoğun talepte bulunan ülkelere Ocak ayında yüklü miktarda domates ihracı yapılıyor. Kumluca da 55 bin dönüm sera bulunuyor. Bu seraların %60 ında domates yetiştiriciliği yapılıyor. Bu nedenle üretilen domates hem ülke hem de yurt dışı talebini karşılayacak oranda oluyor. Kumluca dan Suudi Arabistan, Rusya, Ukrayna, Belarus, Moldovya, Bulgaristan, Macaristan, Almanya, Hollanda başta olmak üzere 30 ülkeye domates ihracı yapılıyor.

Kumluca domatesi yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da çok beğenildiğinden her geçen yıl talepte artıyor. Domatesler henüz serada iken başlayan denetimler sonrası hale giderken ve pazara çıkarken bir dizi denetimden geçiyor. Alınan domates örnekleri laboratuar ortamında inceleniyor. Domates yetiştirilirken kimyasal zirai ilaç ya da hormon kullanılıp kullanılmadığı sıkı denetimlerden geçiyor. Ve kışın serada yetiştirilen domatesler yazın açık tarımda üretilen domatesler kadar leziz ve sağlıklı oluyor.

Kumluca da Üretici Sorunları

Kumluca halkının hemen hemen hepsi tarımla uğraşıyor. İlçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Tarım çok fazla emek gerektiren bir iştir. Halk gece gündüz daha verimli tarım yapmak için çaba sarf ediyor. Yetiştirdiği sebzelere gözü gibi bakan çiftçi tüm umudunu da sebzenin satış zamanına bağlıyor. Bu kadar uğraş sonunda yetiştirdiği ürün düşük ücretlerle alındığında tüm umutlar sönüyor. Sebzeyi yetiştirebilmek için birçok masraf var ve çiftçi bu giderleri çoğu zaman krediler ile giderebiliyor.

Ürün hasadında yeterli karı elde edemediğinde ekonomik bir çöküntü içine girebiliyor. Bu nedenle Kumluca\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'da sebze yetiştiricili yapan halk devlet desteği talep ediyor. Giderlerin azaltılması daha düşük maliyet ile ürün yetiştirerek daha iyi bir hasat geliri bekliyor. Çoğu zaman TV ekranlarında yetiştirdiği domatesi yollara döken çiftçi görüntüleri görürüz. Bu durum bize çiftçinin ne kadar zor durumda olduğunu gösterir. Kumluca çiftçisi ülkenin tarım politikasında iyileştirme yaparak verilen emeğin karşılığını alabilmek istiyor.


Ülke ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılayan ve yurt dışına ihraç edilen sebzenin yetiştirilmesi aşamasında çok yoğun bir çalışma gerekiyor. Seraların hazırlanması ile başlayan işlen ürünün ekilmesi, sulanması, bakımı, toplanması, paketlenmesi gibi birçok aşamadan geçiyor. Tüm bu aşamaların bir maliyeti var ve çiftçi destek bekliyor.

Kumluca Hal Fiyatları Nasıl Belirlenir

Tüm Türkiye hallerinde fiyatlar haftanın belirli günler toplanan komisyon tarafından belirleniyor. Piyasanın durumuna göre belirlenen fiyatlar hallerde tüketiciye sunulur. Kumluca hali ülke ihtiyacı ve ihracat açısından önemli bir bölge olduğundan her hafta Cuma ve Pazar günler hariç haftanın her günü fiyat belirlenir. Toplanan komisyon o gün ki durumu ve piyasa şartlarını göz önünde bulundurarak fiyat belirlemesi yapar.

Belirlenen fiyatlar her gün Kumluca hal fiyatları olarak sunulur. Tüketici satın almak istediği ürün için Kumluca hal fiyatlarını takip ederek alım yapar. Tüketici her zaman uygun fiyat beklerken üretim yapan çiftçi emeğinin karşılığını alabilmeyi umut eder. Kumluca halinde belirlenen fiyatlar hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyacak şekilde adil olarak belirlenir. Yapılan komisyon incelemeleri sonucu fiyat sunulur. 

DEMRE HAL FİYATLARI

; )

Yorum Yap

Ad Soyad
Mesaj

Yorumlar

Muhammet
Arkadaşlar ıyi güzelde biz seraları düşünen yok adam yazmış halde işçiyim kimse mal yapmıyor fiyat yüksek olunca diyo lan bi ayakkabı agliyon 300 liraya dibin su mu verdin gubremi
Önder
ADANA Merhabalar Bünyemizde yaklaşık 60 dönüm seramız vardır. PATLICAN, DOMATES, SALATALIK VE AYRİYETEN KÜLTÜR VE İSTRİTYE MANTARI YETİŞTİRİYORUZ. İLGİLENEN ARAKADAŞLARA TOPTAN PERAKENDE VEREBİLİRİZ 05325942632
Tahir güven
KIRMIZI LAHANA RONDALE hasta hazır 15 000 adet kısım kısım kesilecek lahana var 5373157218
Polatli
Polatli Satilik kuru sogan mevcuttur yaklasik 100 ton yer polatli tel; 0553 947 06 53 1.5 tl
Ali Gökayaz
Teşekkür ederiz. Kumluca Belediyesine ve Hal esnafına. Peki Antalya hal fiyatları eşdeğer mi? Aydınlatırsanız sevinirim.
Mahmutkarablylk
Halfiyatlarl
Rahim Ateş
Satılık soğuk hava deposu ve mantarhane 05054891999 https://youtu.be/3dNeh1Ka1wY
ADANA
Merhabalar Bünyemizde yaklaşık 60 dönüm seramız vardır. PATLICAN, DOMATES, SALATALIK VE AYRİYETEN KÜLTÜR VE İSTRİTYE MANTARI YETİŞTİRİYORUZ. İLGİLENEN ARAKADAŞLARA TOPTAN PERAKENDE VEREBİLİRİZ 05325942632
Hal
https://crooksandliars.com/user/tekneturnet
özlem kaya
Arkadaşlar Ben halde çalışan bir işçiyim fiyatlar böyle yuksek olunca kimse mal yyaptırmıyor bizde issiz kalıyoruz yetkililerin bu na bi çare bulmasını istiyorum
özlem kaya
Arkadaşlar ne olucak bizim bu halimiz bu fiyatların haline ne
Kaya
Satilik 150 ton banko kuru sogan. Daha ilk gunki gibi saglam bir cuvalda 3 tane curuk bulana 10 ton bedava vericem. Tel; 0553 947 06 53 fiyat 1750 tl.
Caner özlav
Satılık kuru soğan pan 88 kışlık 60 ton 5414284735
Fırathan
Tuvalet 1.5 krş patlıcan 1lira aq
Ercan
Bu sitede kumluca hal fiyatları her gün mü yayınlanıyor?
Ferhat kaya
Kuru soğan bulunur Ankara Polatlı 05373248037
ADANA
Merhabalar Bünyemizde yaklaşık 60 dönüm seramız vardır. PATLICAN, DOMATES, SALATALIK VE AYRİYETEN KÜLTÜR VE İSTRİTYE MANTARI YETİŞTİRİYORUZ. İLGİLENEN ARAKADAŞLARA TOPTAN PERAKENDE VEREBİLİRİZ 05325942632
Mahmut fidan
Tarlada 30 dünüm kuru soğan kırmızı ve beyazı var.05304156761
İbrahim 07
Dikenli salatalığın iyice çekmişsiniz aşağıya bedava verelim isterseniz zıkkım olsun kolay mi yetişiyor bunlar ....
Onur
Her yerde patlıcan aranıyor siz fiyatları düşürüyorsunuz nasıl bir iş bu
Veli keleş
Patlıcan çok pahalı az daha düşürün aq
mustafa
patlıcan fiyatlarını yine çekmişsiniz afferin
mustafa
patlıcanla sıkıntınızmı var kumluca belediyesi
mustafa
patlıcan fiyatlarını neden düşürüyorsun kumluca belediyesi nasıl olsa enayiler yetiştiriyormu istanbul pazarlarında 7 tl
enes ulutaş
güzel site
himmet sarıışık
Fiyatlar çok yüksek biber fiyatlari az daha dusursunler otosbu cocuklariiiiiiiiiii 10 kurus olsunnnnn istiyorlarsa dusurun bedavaya verelim mmmmmmmmm kani bozuklarrrrt
Ali yıldız
Saat 11.30 halen fiyat yazmıyor.nasıl bi anlayış bu yaa
z a yildiz
Uretici
Hayrattin
Bu sene nasıl olur sizce.
muharrem çimen
50 ton bal kabağı var elimde fiatı nerelerde bilgisi olan varmıdır 05059978117 araya bilirseniz sevinirim teşekkürler
osmanunluturk
Dunur
İsmail
5 kg bidonlarin içinde taze Çekirdeksiz üzüm yaprağı basılmıştır içerisinde 3 kg net yaprak bulunmaktadir toptan satış yapilacaktir iletişim 0505-009-1725
MEHMET YAZAN
SATIŞ SİSTEMİ YANLIŞ,1 LİRALIK ÜRÜN TÜKETİCİYE 4 TL YE GİDİYOR.. SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK LAZIM,1 LİRALIK ÜRÜNÜ TÜKETİCİYE 1,5 TLYE YEDİRECEK.. ÜRETİCİ VE TÜKETİCİ İÇİN ÇOK FAYDALI BİR SİSTEM KURMALI... FORMULÜ VAR YAPABİLİRİZ..
izzet üyük
Âllah razı olsun çiftçi ölmüş tür sebep olanlar kına yaksin
Sedat dogan
Pazarda domat biber 1tl,ye kalkmıyor bu işinsonu ne olacak
AHMET KAHRAMAN
YAZILDIĞI GİBİ ALINMIYOR AŞAĞI ÇEKİYORLAR
Bayrampaşa hal 74
Nasıl bi piyasa kuruyorsun
himmet sariisik
Fiyatları iyice dusurun ciftcilerin hali ne olcak iscilik artti gubreler artti .ama bu ay geldimi 20 kurusu goruyor insaffff be insafff Allah a havale ediyorum tuccarlari komisyonculari islerine geldigi gibi hareket ediyorlar fiyatlari 10 kurusa dusurun isterimmmmmm fiyatt yazmayin siz biz bedavada getiriz biberleriiiiiiiii
ali Gürcü
Domates 6 dan aşa inmesin
DOLMA BiBER
Piyasaya dolma biber çok az girerken birden 50 kuruş almak. Yazık günahtır ya çiftçinin alın teriyle oynamayın.
Lütfi Doğan
Fiyatlari mız ne zamanà kadar devam eder millet kelebegé çarptırdı
AHMET KAHRAMAN
LİSTE ÇOK GÖZEL KEŞKE BUNU YEŞİLKÖY KINIK OVA DA YAPABİLSE
nnn
Güncel
YUSUF YILMAZ
Önceki bildirim leriniz daha iyiydi
TURGUT ÖZTÜKK
kantar tartısından on kg düşüyorlar sebeb nedir yetkililer niçin sormuyor
Güzel 0707
Hizmet verilmesi çok çok güzel Emeğinize yüreğiniz'e Sağlık Herkes keyfine göre farklılık gösterir ama genel olarak da İYİ Bol bereket li Günler dileğiyle Rabbim yâr ve yardımcımız olsun İnşAllah Sağlıcakla kalın Efendim
Fikri Ağrı
Katılıyorum necati sana belediye sitesi çalışmıyor.
Necati
Kumluca belediyesinin sitesi herhalde uzun zamandır çalışmıyor. Bu sayfa belediyenin sayfası olmadığından dolayı göstermiyor olabilir.
Hasan kocyigit
Onceki site daha kolay ve gecmisi gore biliyorduk
Nural Ceylan
önceki sayfanızın sıralaması netliği ve ulaşımı daha iyi olduğunu düşünüyorum
Yunus koc
Nasılsın
hasan
İyi güzel de 28,12,2016'nın piyasasını nasıl öğreneceğiz
Serdar hayta
Gercekden guzel olmuş
MEHMET KARATEPE
ÖNCEKİ SAYFANIZ GERİ GELSİN O DAHA GÜZEL GEÇMİŞ YILLARI GÖREBİLİYORUZ ??
Selami Memik
Komisyoncu isimleri hatalı ve yalnış düzeltmesini yaparmısınız
Gfddd
Daha iyi bir sebze fiyatıda olabilir ama allaha çok şükür
Serhat
Acaba bu sene rusya meyve sebze alacak mı fiyatlar inşallah güzel olur yoksa halimiz harap.
ibrahim ekmekçi
fiatlar güncel
Aslan Şensoy
Fiyat lar normal teşekkür ediyorum
Adil ferli
Ben her gün bakıyorum güncel.