21.10.2020

Adı En Düşük En Yüksek30.06.2020 ALANYA HAL FİYATLARI


MALIN CİNSİBİRİMEN DÜŞÜK FİYATEN YÜKSEK FİYAT
DOMATES (SERT)KG0,00 ₺1,50 ₺
DOMATES (YUMUŞAK)KG0,00 ₺1,20 ₺
FASULYE (SIRIK)KG0,00 ₺0,00 ₺
FASULYE (UZUN)KG0,00 ₺0,00 ₺
KABAK (BEYAZ)KG0,00 ₺0,00 ₺
KABAK (SİYAH)KG0,00 ₺0,00 ₺
PATLICAN SİVRİ AÇIKKG0,00 ₺0,00 ₺
PATLICAN SİVRİ CAMKG0,00 ₺0,70 ₺
PATLICAN TOPA AÇIKKG0,00 ₺0,00 ₺
PATLICAN TOPA CAMKG0,00 ₺0,70 ₺
SALATALIKKG0,00 ₺0,50 ₺

Alanya Akdeniz bölgemizin en tanınmış ilçelerinden bir tanesidir.  İlçe haklının büyük bir bölümü geçimini turizme dayandırmaktadır ancak stratejik konumu nedeniyle de tarıma elverişli topraklara sahiptir. Biz genelde Alanya’ yı turizm cenneti olarak biliriz fakat işin bir de tarım yönünden baktığınız da en lezzetli muzların da yine Alanya’ da üretilmekte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Alanya’da yaşayan herkes türk değildir nüfusun % 10’ u kadarı Avrupalılardan oluşmaktadır bu yüzden de organik tarıma ilgi her geçen gün artmaya devam etmiştir. Alanya’ da Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir dolayısıyla yazları sıcak kışları ise ılık geçmektedir.
Alanya’ da önemli olan tarım ürünlerinin başında ise narenciye üretimi gelmektedir. Çünkü bölgenin sıcak bir iklime sahip olması aynı zamanda üretiminde oldukça bol olmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ilçede egzotik ürünlerin üretimi de söz konusudur. Örneğin avakado ilçede üretilen önemli besinlerin başında gelmektedir. Alşanya’ da üretilen muz’un boyutlarına baktığınız zaman ithal muzla aynı boyutta olarak görülür bu da ürünün kalitesini ortaya koymaktadır.
Alanya seracılık anlamında da önemli rol oynamaktadır. Gelişmiş teknikler kullanılarak seralarda üretimi yapılan ürünler kışında pazarda satışa sunulmaktadır. Alanya hal fiyatları olarak bizlerde bu noktada müşterileri daima bilgilendirmekten yana bir tavır almışızdır.
Ek olarak konaklı hal fiyatlarını da sayfamızdan takip edebilirsiniz. 

Alanya hal fiyatları akdeniz bölgesinin en önemli hallerinden birisidir. Alanyanın en önemli ürünlerinden birisi muzdur. Muz yetiştiriciliği en çok alanya bölgesinde olmaktadır. Meyve ve sebze fiyatlarını alanya hal fiyatlarından güncel olarak takip edebilirsiniz. ; )