19.02.2018Ürün Adı

Birim

İller

En Düşük

En Yüksek

İşlem Tarihi

Bezelye

kg

Kahramanmaraş Hali

1,00 Aşağı

1,75 Aşağı

12 Haz 2017, Pzt

Bezelye

kg

Ankara Hali

1,50 Düz

2,50 Düz

30 Haz 2017, Cum

Bezelye

Kg

Elazığ Hali

2,50 Düz

2,75 Düz

30 Haz 2017, Cum

Bezelye

kg

Bursa Hali

0,80 Düz

1,60 Düz

30 Haz 2017, Cum

Bezelye

kg

Kocaeli Hali

1,00 Düz

1,50 Düz

30 Haz 2017, Cum

Bezelye

kg

Sakarya Hali

3,00 Düz

3,50 Düz

30 Haz 2017, CumFINDIK FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

KURU ÜZÜM FİYATLARI TIKLAYIN

LİMON FİYATLARI TIKLAYIN

SOĞAN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

KURU SOĞAN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

HAŞHAŞ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

ÜZÜM FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

CEVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

MISIR FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

ÇELTİK FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

BADEM FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

PATATES FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

 

Bezelye Nedir Ortalama Fiyatı Ne Kadardır?

                Yemeklerin yanında çok lezzetli ve hafif garnitürler oluşturması ya da ana yemek olarak tüketilebilmesi gibi seçeneklere sahip olan bezelyeler ülkemizde birçok bölgede yetiştirilebilmektedir. Toplaması çok zor olmayan ve genellikle iç Anadolu iklimine benzer iklimlerde kolaylıkla yetiştirilebilen bezelye bu özelliği ile hemen her mevsim bulunabilen bir besindir. İçerisinde birçok vitamin ve mineral barındıran bezelye genel olarak ilkbahar aylarında en taze halini alır. Bu nedenle ilkbahar aylarında sofranızda sıklıkla garnitür olarak ya da ana yemek olarak yer vermeniz gereken bezelye çok düşük kaloriye sahiptir. Bu nedenle diyet yapanların da listesinde yer verdiği bezelye oldukça sağlıklıdır.

Bezelye Hal fiyatları

                İlkbahar aylarında tezgâhlarda kendini göstermeye başlayan bezelye fiyatları ile dikkat çekmektedir. Özellikle hallerde ve pazar tezgâhlarında oldukça uygun olan fiyatı bezelyenin rahatlıkla tüketilebilmesini sağlamaktadır. Hallerde pazar tezgâhlarına göre daha uygun olan fiyatlar söz konusu ilin yakınlarında bezelye yetiştirilip yetiştirilmediğine bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir.

4 mevsim tüketebilirsiniz

                Bezelye alınıp taneleri yıkandıktan sonra derin dondurucuda uzun süre bekletilebilen bir besindir. Bu özelliği ile özellikle yaz aylarında alındığında temizlenip dolaba kaldırılması kış aylarında istenildiği zaman taze bir şekilde yemeklerde kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. Genel olarak büyüklüğü ve sertliği ile değerlendirilen bezelye fiyatları ülkemizin bütün bölgelerinde hallerde, marketlerde ve pazarda değişiklik gösterse de genel olarak büyük farklılıklar gözlenmesi mümkün değildir. 

 Yorum Yap

Ad Soyad
Mesaj

Yorumlar

Yorumlara meyve sebze ilanı vermek yasaktır.Sitemizde Meyve Sebze ilanı fiyatını öğrenmek ve reklam vermek için 05433217543.
Akin akin
Beyaz bezelye fiyatları
elif göze
güncel fitat mı
koray canki
düşük fiyatlar